רחוב סרלין 3 תל אביב, 6765374
א' - ה' 09:00-18:00 שישי עד 12:00
רחוב סרלין 3 תל אביב, 6765374
א' - ה' 09:00-18:00 שישי עד 12:00
Post Image
10 דצמ, 2018
Posted by מנעולן מרכז
0 comment

מנעולן בראשון לציון על אופניים, ראיתם? ייתכן מאוד

מנעולן בראשון על אופניים 🙂 מאז ומתמיד הייתה ראשון לציון עיר שוקקת ומלאת אטרקציות. לעיר מגוון נופים, כמו הים וחולות ראשון המפורסמים, (שפעם היו גם הרבה יותר גדולים בשטחם) אתרים חשובים ובהם בסיס צבאי, מנחת ומוזיאון לתעופה ולחלל, מקומות בילוי ועסקים, קניון הזהב, הסינמה סיטי, הסופרלנד, אצטדיון הכדורגל העירוני, וחברות מוכרות ומפורסמות בהן איקאה, ענקיות רכב וליסינג, ידיעות אחרונות, מתחם יס פלאנט ועוד. מה שנוסף לעיר בשנים האחרונות, ותופס תאוצה כבילוי איכותי בחיק הטבע, הוא מגוון מסלולי טיול לרוכבי אופניים, להולכי רגל ולכלל התושבים.

החברה העירונית ראשון לציון לתרבות ספורט ונופש, פיתחה עבור תושבי העיר שני מסלולי אופניים ייחודיים. המסלולים מסומנים בשני צבעים ולאורכם הוצבו ברזיות לרווחת התושבים. המסלול הכחול משתרע לאורך כ- 6 ק"מ ותחילתו ברחוב משה דיין וסיומו בחוף הים. המסלול האדום מתחיל בפארק חולות קרית גנים כיוון דרום מערב לאורך פארק חולות, עם התחברות לרחוב בר לב צפונה. נקודת הסיום של המסלול היא בר לב פינת משה דיין, ואורכו כ- 3.2 ק"מ. מסלול נוסף, חוצה פארק שקמה, נמצא במערב העיר.

אחד המסלולים האהובים על רוכבי אופניים, המגיעים אליו במיוחד אף מחוץ לעיר, הוא המסלול לאגם הנעלם, המכונה גם המסלול בפארק אגמים אשר חודש לפני כעשור.

רוכבים מקצועיים יעדיפו בדרך כלל להתחיל את הטיול במסלול דווקא מאיזור חולות ראשון לציון, ליד מטווח 24 במערב ונתיבי איילון דרום במזרח. משם אפשר להגיע לתצפית אגם הנקיק. ניתן לרכוב לאורך מסלול האופניים בשטח פארק האגמים המשתרע בחולות שמדרום לאגם, בו נבנו במיוחד מסלולים המתאימים הן לרכיבה והן להליכה.

גדות האגם אף יכולים לשמש כמקום להפסקת עשר או לארוחת צהריים (תלוי באיזו שעה יצאתם לדרך) וכן לפיקניק קרוב לבית, אם מדובר בתושבי השכונות הסמוכות יחסית לאיזור. סביב, ניתן ליהנות מנוף עצי אקליפטוס היפיפיים, וכן לפגוש בעופות מים, דגים וציפורים.

מערבית, ניתן לראות את בריכות השפד"ן, ששימשו בעבר כבריכות חימצון. שינוי אופי הפעילות בשפד"ן הביאה לשם אף צבאים וניתן לפגוש גם בהם במהלך הטיול. משם, על מנת לחזור, יש להמשיך דרום מזרח לכיוון כביש 431 או לחצות את נתיבי איילון באמצעות הגשר להולכי רגל, ולהיכנס לעיר דרך החלק העירוני שלה, המכונה מערב ראשון. טרם החזרה דרך העיר לרחוב משה דיין, יש לשים לב כי לרוב מדובר בדרך חולית ולכן לא בהכרח תרצו לבצע את כולה ברכיבה. מומלץ לרדת מהאופניים ולבצע את הירידה ברגל, כאשר האופניים לצדכם כמובן. שתהיה הליכה ורכיבה מהנה!